·         Většinou máte nastavenou cenu, za kterou chcete prodat. Pokud najde kupující nějakou vadu, tak chce většinou slevu v řádu pár tisíc korun. Sleva se většinou rovná finanční výšce opravy. Ušetříte peníze.

·         Můžete si vytisknout smlouvy, které budou vám uzpůsobené. Máme tím na mysli, že ve smlouvě upravíte informaci o skrytých vadách. Tím pádem by se na vás poté nový majitel nemohl domáhat nějaké náhrady či něco jiného.
uzavření smlouvy o autě

·         Můžete kupujícímu dát vaši plnou moc a on si auto přepíše. Nemusíte s ním na úřad a být s ním u přepisu.

·         Pokud nebudete mít upravenou smlouvu, kde nebude uvedeno, že nový majitel se poté na vás nemůže obracet s vadami, tak je dost možné, že se nějaká vada časem prokáže a ten, komu jste vůz prodali se vám zpětně ozve s tím, že chce náhradu skryté vady. Budete tedy muset vrátit poměrnou část peněz, aby se mohla vada opravit a vy tím napravíte majiteli škodu.
prodejce aut

·         Jestliže nedáte plnou moc, tak musíte na přepis s novým majitelem a musíte u toho být osobně. Je tedy jen na vás, zda budete důvěřovat tomu, komu vůz prodáváte nebo si raději najdete a uděláte čas na přepis, abyste mohli mít klid v duši.

·         Nezapomeňte si ve vozidle nějaké osobní věci. Nováček by si je mohl ponechat a vy ho potom už nemusíte najít nebo vám nebude zvedat telefon, pokud byste po něm něco chtěl a on věděl, že jste si v autě něco nechali. Samozřejmě pokud by to byla nějaká dražší věc jako telefon, notebook nebo navigace a majitel by vám nezvedal telefon, tak můžete kontaktovat policii, která si převezme věc do svých rukou a tyto věci bude vymáhat.

·         Počítejte s tím, že pokud od vás bude chtít někdo vozidlo koupit, tak si s sebou k prohlídce vozu vezme někoho, kdo rozumí této tématice (například automechanik), který se na vše podívá odborným okem. Pokud by si s sebou nevzal možný majitel nikoho, tak vás může poprosit, abyste s vozidlem zajeli do servisu, kde mu auto prohlédnou a řeknou mu skutečný stav.