Uvažujete nad tím, že byste si vzali půjčku, protože se právě nacházíte v nepříliš dobré finanční situaci, která vás velmi sužuje? Mnohdy je úvěr bohužel jediným řešením, které může pomoci. Neváhejte ho tedy využít, pokud uznáváte, že je to nezbytné. Jaké jsou vaše možnosti? Dnes existují prakticky tři nejhlavnější způsoby, jak si půjčit peníze. Můžete buď jít klasicky do banky, kde však očekávejte velmi přísné podmínky a posuzování bonity, dále vám může pomoci shovívaná nebankovní společnost, anebo si můžete půjčit od lidí, jedná se o takzvané peer-to-peer půjčky. V poslední době se velmi rozšířili právě nebankovní půjčky a jejich americká hypotéka, což je hlavním produktem těchto firem. Jaká jsou specifika tohoto úvěru?

růžové prasátko

Úrok, který je konkurenceschopný

Americká hypotéka vám dokáže nabídnout opravdu velmi zajímavý úrok. Běžně můžete dosáhnout na úrok, který se pohybuje již od 3 %. Jedná se o skvělou hodnotu, která dokáže mnohdy dokonce i konkurovat nabídkám v bankách. Co se týká doby splatnosti, tu si nastavíte sami. Sami totiž nejlépe víte, kolik peněz měsíčně jste schopni odložit stranou.

 

Příjmy nejsou stěžejní

Obrovskou výhodou americké hypotéky je to, že abyste ji získali, nepotřebujete nikomu dokazovat výši vašich hlavních a vedlejších příjmů. Pokud jste tedy zrovna bez zaměstnání nebo pobíráte mzdu, která je menší než průměrná, nezoufejte, i tak vám bude úvěr s největší pravděpodobností poskytnut. Na příjmy ani zápisy v registrech se tu totiž nehledí.

dolar pod lupou

Ručte svou nemovitostí 

Podmínkou získání americké hypotéky je jediné, a to to, abyste ručili nemovitostí. Je přitom jedno, jestli se bude jednat o váš dům, byt, pozemek nebo třeba pouze chatu. Z hodnoty nemovitosti se vypočítá, kolik si můžete půjčit. Záleží na více okolnostech, avšak počítejte s tím, že v rámci této hypotéky je možné získat až 70 % hodnoty nemovitosti.

Kategorie: Ekonomika